Перевірка факту: Україна НЕ делегувала блогерів вести переговори про вступ до НАТО

Перевірка фактів

  • Авторство: Evgenia Prodaeva
Перевірка факту: Україна НЕ делегувала блогерів вести переговори про вступ до НАТО Разовий візит

Чи правда, що на переговорах щодо членства в НАТО Україну представляють блогери? Ні, це неправда: на сайті НАТО сказано, що візит "творців контенту і художників" був присвячений 1000 дню повномасштабного російського вторгнення. У Місії України при НАТО Lead Stories повідомили, що офіційно з НАТО контактують представники центральних органів виконавчої влади.

Твердження з'явилося в дописі (архів тут) у соцмережі Х 5 грудня 2024 року. В дописі говорилося:

На фото: переговорна делегація України щодо вступу в НАТО.

Оцініть по фото реальне бажання держави Україна вступу в НАТО, а також шанси на вступ по шкалі 0-10.

Так виглядав пост на час перевірки фактів:

NATOpost.png

(Джерело: скриншот сайту x.com, зроблений 11 грудня 2024 року о 19:14:38 UTC)

На фото був зображений генеральний секретар НАТО Марк Рютте (архів тут) в оточенні молодих жінок і чоловіків.

У коментарі той самий акаунт додал фото (архів тут) Раміни Есхакзай - інтерв'юерки, блогерки та авторки ютюб-каналу Ramina (архів тут), яка була серед людей на фото з допису: на світлині зліва вона вітається з Рютте. Есхакзай також написала (архів тут) про зустріч з керівництвом НАТО у себе в інстаграмі.

Lead Stories ідентифікували інших учасників зустрічі з Марком Рютте. Це (зліва направо):

Назар Грабар, який ідентифікує себе в інстаграмі як актор, модель і танцівник. Ось його допис про візит до штаб-квартири НАТО.
Вероніка Синиця - в інстаграмі називає себе підприємицею, інфлюенсеркою, мадрівницею, подкастеркою. Її розповідь про подію можна знайти тут.
Андрій Гаврилів, у фейсбуці та інстаграмі вказаний як блогер і автор відео. Він опублікував відео (архів тут) про поїздку до штаб-квартири альянсу.
Валерія Шашенок, у підписі в інстаграмі - "Ukrainian activist🇺🇦" ("українська активістка"). Шашенок також створила відео про візит до Брюсселю.

Ніхто з перелічених осіб не стверджував у наведених дописах, що брав участь у переговорах про членство України в НАТО.

У Місії України в НАТО (архів тут) Lead Stories повідомили, що візит українських блогерів та інфлюенсерів до штаб-квартири альянсу був присвячений 1000 днів з початку повномасштабного російського вторгнення. Третій секретар Місії України при НАТО Дарина Герасименко написала електронною поштою 11 грудня 2024 року:

До 1000 днів з початку повномасштабного російського вторгнення Міжнародний секретаріат НАТО організував візит українських блогерів та інфлюенсерів до штаб-квартири НАТО.

Метою візиту було донесення до ширшої нестандартної для Альянсу аудиторії, зокрема молоді, інформації про НАТО та допомогу, яку Альянс надає Україні.

Марина Герасименко додала, що учасників візиту відбирав Міжнародний секретаріат НАТО без залучення української сторони. Вона підкреслила, що запрошені гості не були офіційними особами держави Україна:

Учасники даного візиту не є офіційними представниками України, не входять до складу жодних офіційних делегацій.

Крім того, звертаємо увагу, що питаннями взаємодії з НАТО відповідно до компетенції займаються виключно представники відповідних центральних органів виконавчої влади, а по лінії Парламентської асамблеї НАТО - депутати ВРУ.

На офіційному сайті НАТО є публікація про візит українських блогерів із заголовком "НАТО відзначає 1000 днів російської війни проти України" (архів тут), датована 19 листопада 2024 року. У ній сказано, що "творців контенту і художників" з України запросили, "щоби підкреслити невпинну підтримку України з боку НАТО", показати створений ними "цифровий витвір мистецтва, який висвітлює важливість партнерства між Україною і НАТО, а також хоробрість і рішучість, які демонструють українці".

NATOofwebsite.png

(Джерело: скриншот сайту nato.int, зроблений 13 грудня 2024 року о 13:32:19 UTC)

Lead Stories перевірили й інші твердження, пов'язані з війною Росії проти України. Ці матеріали можна знайти тут.

Про Нас

International Fact-Checking Organization EFCSN Meta Third-Party Fact Checker

«Lead Stories» це веб-сайт, що знаходить та перевіряє матеріали у засобах масової інформації, які вводять в оману та не відповідають дійсності.
Знайшли інформацію? Поділіться з нами!.

Lead Stories це:


@leadstories_ua

Найпопулярніші

Останні

Поділіться своєю думкою