Політика виправлень | Lead Stories
Помітили помилку в одній з наших сатей? Хочете, щоб її виправили? У вас є додаткова інформація? Повідомте нам про це через нашу сторінку контактів...
Чому, як і коли ми оновлюємо статті:
Lead Stories прагне оприлюднити коректну інформацію якомога швидше після того, як ми виявили, що частина популярного контенту містить неправду. Це означає, що іноді ми публікуємо початкову версію статті одразу ж, як отримали достатньо фактів і доказів, щоб довести, що щось не відповідає дійсності, з подальшими оновленнями.
У деяких інших випадках дійсність наздоганяє нас: той обман про смерть знаменитості, де ми вирішили, що людина була жива, може потребувати уточнення, коли вона насправді помре через кілька років. Наука може робити нові відкриття, тож колись у майбутньому *справді* може з'явитися належне дослідження, яке дійсно підтвердить те, що поки не було "науково доведено" сьогодні.
На жаль, іноді ми також припускаємося помилок (хоча ми робимо все, щоб їх уникати, і у нас є редактори, які мають виявляти їх перед публікацією). Джерело може надати нам невірну інформацію, може з'явитися суперечлива інформація з надійнішого джерела, хтось може помилитися в підрахунках або логіці, щось може бути неправильно сформульовано (пропущено слово або фразу, переплутано порядок слів...), може статися помилка при копіюванні і вставці інформації, хтось міг неправильно почути цитату...
І іноді ми просто робимо друкарські чи граматичні помилки.
Оновлення
Після первинної публікації до статті можуть бути додані додаткові факти, які слугують додатковими доказами чи посилюють висновок, але не змінюють його. У таких випадках внизу статті з'являється примітка в графі "Оновлення" із зазначенням дати/часу, коли було зроблено оновлення. В оновленій статті під заголовком з'явиться приписка: "СТАТТЮ ОНОВЛЕНО: дивіться оновлення нижче".
У випадках, коли перевірка фактів була правильною на момент публікації, але "реальність наздогнала" і зробила висновок неправильним, ми оновлюємо матеріал так само, як коли дізнаємося нову інформацію (згадайте статті про несправжні смерті, коли людина насправді помирає через кілька років, або фактчеки, в яких вказувалося, що на момент публікації не було наукових доказів чогось, але з тих пір наука зробила нове відкриття).
Виправлення
Статті, виправлені через будь-яку з перелічених нижче причин, потрапляють до списку на нашій сторінці "Виправлення".
- Якщо з'ясується, що в нас була невірна або неповна інформація в якійсь частині матеріалу, а правильна інформація була доступна на момент опублікування (ми також зробимо примітку в графі оновлень після виправлення помилки).
- Якщо додавання нової інформації або перегляд наявної інформації вимагає зміни висновку перевірки фактів, ми також змінимо заголовок матеріалу (і, можливо, підпис до основного зображення), оскільки висновок кожного фактчеку є частиною заголовка, а аргументація висновку зазвичай міститься в підписі (як ви можете прочитати на нашій сторінці "Як ми працюємо").
- Якщо орфографічні, граматичні, стилістичні, математичні, логічні помилки, помилки в транскрипції і копіюванні-вставці впливають на висновок статті (вони також вимагають примітку в графі оновлень після виправлення).
Примітка: деякі зі старих матеріалів на сторінці "Виправлення" насправді є лише оновленнями, які не були б туди включені відповідно до поточної версії політики виправлень.
Тихі виправлення
Ми можемо виправляти і виправляємо мовчки граматику, орфографію і стиль статей після публікації, якщо це не змінює інформацію чи висновок. Нам здається, що виправлення випадкового одруку насправді не заслуговує на окреме повідомлення - за винятком, якщо це, наприклад, описка у важливому для матеріалу імені, яка може призвести до плутанини в тому, про кого чи про що саме ми говоримо).
Зміни в заголовках і підписах у соціальних мережах
Статті, у яких було змінено заголовок та підпис, ми також пропускаємо через Card Validator соцмережі Х (раніше відомій як Twitter) і Sharing Debugger соцмережі Facebook після оновлення, щоб оновити підпис і заголовок статті скрізь, де лінк був розшарений у Х і Facebook, щоб переконатися, що навіть ті люди, які бачать статтю лише на цих платформах, бачать оновлену версію.
Скарги
Відповідно до статті 6 Європейського кодексу стандартів, будь-яка особа або організація, яка вважає, що член Європейської мережі стандартів фактчекінгу суттєво не виконав вимоги Кодексу, якщо скарга не була задоволена відповідною організацією, може подати скаргу до Європейської мережі стандартів фактчекінгу для оцінки її керівним органом тут. Описана вище процедура також передбачає, що спочатку ви маєте зв'язатися з нами, аби спробувати вирішити вашу проблему, перш ніж подавати скаргу.
Про Нас
«Lead Stories» це веб-сайт, що знаходить та перевіряє матеріали у засобах масової інформації, які вводять в оману та не відповідають дійсності.
Знайшли інформацію? Поділіться з нами!.
Lead Stories це:
- Довірена особа, що підписала кодекс Міжнародної системи перевірки інформації
- Підтверджений член EFCSN
- «Фейсбук» - сторонній партнер з перевірки фактів
@leadstories_ua
Найпопулярніші
-
-
Перевірка факту: Україна НЕ делегувала блогерів вести переговори про вступ до НАТО
Перевірка фактів
-
Перевірка факту: Зеленський НЕ видавав указ про мобілізацію жінок 1 грудня 2024 року
Перевірка фактів
-
Перевірка факту: Залужний НЕ заявляв, що йде в президенти "достроково"
Перевірка фактів
-
Перевірка факту: Україна НЕ відміняла виплату пенсій заради євроінтеграції
Перевірка фактів
-
Перевірка факту: Грибок нігтів НЕ можна вилікувати "Аспірином" і оцетом за п'ять днів
Перевірка фактів
Останні
-
Перевірка факту: Україна НЕ делегувала блогерів вести переговори про вступ до НАТО
Перевірка фактів
-
Перевірка факту: Зеленський НЕ видавав указ про мобілізацію жінок 1 грудня 2024 року
Перевірка фактів
-
Перевірка факту: Залужний НЕ заявляв, що йде в президенти "достроково"
Перевірка фактів
-
Lead Stories є на Bluesky - заходьте за оновленнями, залишайтеся за стартовим пакетом
Аналітика
-
LeadStories: тепер затверджений член EFCSN
Аналітика
-
Перевірка факту: Верховна Рада НЕ забороняла знімати працівників ТЦК на відео
Перевірка фактів
-
Перевірка факту: Трамп НЕ казав, що виплатить гроші кожному українцю на знак своєї перемоги
Перевірка фактів