Про нас | Lead Stories

Що ми робимо

Lead Stories це відзначений нагородами інноваційний вебсайт із перевірки фактів і спростування фейків, заснований у 2015 році. Ми працюємо на перетині аналізу великого масиву даних і журналістики. Наша редакційна команда спершу просто використовувала запатентовану технологію Trendolizer™ , щоб швидко знаходити трендовий інтернет-контент і писати про нього, але нашим кредо завжди було "Трендове - ще не означає правдиве."

Ми розпочинали роботу як сайт, що виявляв найпопулярніший в інтернеті контент і в окремих випадках визначав, чи він правдивий. Поступово, починаючи з праймеріз президентських виборів у США 2016 року, ми зосередились на перевірці фактів. Нині ми прицільно шукаємо віральні історії, зображення, відео та пости, що містять неправдиву інформацію, щоб перевірити їх якомога швидше. Ми зазвичай працюємо швидко, оскільки активно моніторимо екосистему фейкових новин і не потребуємо читацьких підказок чи заявок, щоб почати працювати над темою. Дізнатися більше можна в розділі "Як ми працюємо".

З лютого 2019 ми беремо участь у програмі "Партнери Facebook (нині Meta) зі сторонньої перевірки фактів" у США (та час від часу в інших країнах). За умовами цього партнерства, ми маємо доступ до списку контенту, позначеного алгоритмом Meta або користувачами як потенційно недостовірний, і можемо самостійно перевірити його чи ні. Також ми можемо завантажити наші фактчеки в інструмент Meta, і тоді Meta використувує цю інформацію, щоб сповільнити поширення неправдивих даних на своїй плаформі. Meta платить нам за цю роботу, проте вони не визначають, що саме ми перевіряємо чи які ми робимо висновки, і не хочуть цього робити.

З квітня 2020 року ми також надаємо поради і послуги, дотичні до перевірки фактів, компанії ByteDance, якій належить TikTok (у США, Європі та Азії).

Останніми роками ми запускаємо версії нашого сайту кількома різними мовами (ви можете побачити список у нижньому колонтитулі цього сайту). Часом це є розбудовою нашої роботи для Meta та ByteDance, а часом ми робимо це власним коштом, заради суспільного блага, надаючи нашим авторам можливість писати рідною мовою.

Ми також надаємо Google LLC консультації, не пов'язані з перевіркою фактів, - щодо моніторингу трендів за допомогою нашої технології Trendolizer.

Уточнимо, що ні Meta, ні ByteDance, ані Google не впливають на те, який контент ми обираємо для перевірки фактів і яких висновків ми доходимо в наших статтях.

Команда

Власники/учасники LLC

Відповідають за корпоративні, ділові, фінансові та юридичні питання.

  Глобальні керівники

  Відповідають за щоденну роботу, розвиток бізнесу, HR, планування, стратегію, редакційні політики і технічні питання.

   Керівники американського сайту

   Відповідають за щоденну роботу американського вебсайту, навчання співробітників і послуги для американських клієнтів та партнерів

   Керівники міжнародної команди

   Відповідають за щоденну роботу наших міжнародних сайтів, навчання співробітників, послуги для міжнародних клієнтів та партнерів

   • Керівниця міжнародних команд, старша редакторка: Челсі Картер
   • Заступниця керівника міжнародних команд, редакторка: Liana Aghajanian
   • Заступниця керівника міжнародних команд, редакторка: Raffaella Menichini

   Автори і фактчекери (на цьому сайті)

    Маючи вагомі підстави для занепокоєнь щодо особистої безпеки авторів деяких статей на цьому сайті, ми вирішили не розкривати їхні імена. Наша редакція ручається за їхню журналістську порядність і майстерність.

    Будь ласка, використовуйте псевдонім на нашій сторінці контактів, якщо вам потрібно зв’язатися з кимось із авторів.

   Інформація про компанію

   Lead Stories LLC заснували Маартен Шенк (Бельгія), Алан Дьюк (Каліфорнія, США), Перрі Р. Сандерс (Колорадо, США) в американському штаті Колорадо. Пізніше до них приєднався Джон С. Гуде (Флорида, США). Компанія не залучає зовнішніх інвесторів і покладається на доходи від реклами, ліцензійні платежі за використання пошуковика Trendolizer™ , оплату, отриману за програмами партнерства Meta і Bytedance щодо сторонньої перевірки фактів та доходи від іншої роботи, дотичної до перевірки фактів.

   Ви можете перевірити запис про нашу реєстрацію у державному реєстрі бізнесів штату Колорадо тут (якщо лінк не відкривається, натисніть кнопку "назад" і перезавантажте сторінку). Наш реєстраційний номер, присвоєний офісом Державного секретаря штату Колорадо: 20151218760.

   Якщо ви хочете зв'язатися з нами, ви можете переглянути наші контакти. Інформацію про наші джерела фінансування можна знайти тут.

   Примітка щодо користувачів Trendolizer та редакційної незалежності

   В умовах надання послуг Trendolizer™ є пункт, до якого ми ставимося дуже серйозно:

   Користування версайтом або сервісом Trendolizer не надає вам жодного впливу, права голосу або преференцій щодо відбору контенту, про який ми вирішили написати, змісту статей, які ми публікуємо, або оцінки чи висновків, які Lead Stories робить щодо будь-якого такого контенту.

   Жоден користувач Trendolizer™ не приносить більше ніж 0,15% місячного доходу компанії. Більшість користувачів це фактчекінгові організації та медіакомпанії.

   Про Нас

   International Fact-Checking Organization Meta Third-Party Fact Checker

   «Lead Stories» це веб-сайт, що знаходить та перевіряє матеріали у засобах масової інформації, які вводять в оману та не відповідають дійсності.
   Знайшли інформацію? Поділіться з нами!.

   Lead Stories це:


   @leadstories_ua

   Найпопулярніші

   Останні

   Поділіться своєю думкою