Кодекс принципів | Lead Stories

Lead Stories - підтверджений підписант Кодексу принципів Міжнародної мережі фактчекінгових організаций (International Fact-Checking Network, скорочено IFCN). Щороку експерти IFCN перевіряють, чи відповідаємо ми цьому кодексу. Якщо ви хочете повідомити IFCN про порушення кодексу з боку Lead Stories, ви можете зробити це тут (зауважте: якщо ви хочете оскаржити певну статтю з перевіркою фактів, ви можете зробити це через нашу сторінку контактів). Ми також подаємо заявку на приєднання до Кодексу стандартів Європейської мережі стандартів перевірки фактів (The European Fact-Checking Standards Network).

Нижче - ключові зобов'язання, що їх накладає кодекс IFCN, та більше інформації про те, як Lead Stories їх виконує:

ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ЩОДО ПОЗАПАРТІЙНОСТІ ТА СПРАВЕДЛИВОСТІ

Ми перевіряємо всі твердження за єдиним стандартом перевірки фактів. Ми не зосереджуємося на перевірці фактів про якусь одну сторону. Ми дотримуємося однакового процесу для кожної перевірки фактів і дозволяємо доказам диктувати нам висновки. Ми не відстоюємо і не займаємо політичну позицію щодо питань, які перевіряємо.

Ми у Lead Stories шукаємо шкідливу вірусну мізінформацію для перевірки фактів, незалежно від її ідеологічної спрямованості чи упередженості (якщо така є), і використовуємо однаковий процес і формат статті для кожної перевірки фактів. Ви можете прочитати більше про цей процес тут.

Для читачів, які цікавляться фактчеками, що сприяють (або шкодять) лише одній стороні політичних дебатів у США, ми пропонуємо "червону" та "синю" версії стрічки з матеріалами, які їм можуть сподобатися, але ми сподіваємося, що вони також переглянуть і нашу повну стрічку.

Жоден з наших авторів чи редакторів не є членом політичних партій, не підтримує жодну партію чи кандидата на посаду і не робив пожертвувань політичним організаціям під час роботи у нас, і ми просимо їх утримуватися від цього. Ми також просимо їх утримуватися від пропаганди будь-яких політичних позицій з будь-яких питань (за винятком прозорості та точності в публічних дебатах). Ми перевіряємо це, переглядаючи записи на сайті Федеральної виборчої комісії та в соціальних мережах.

Ми пропонуємо комерційний доступ до нашого пошуковика Trendolizer™. Усім користувачам пропонуються однакові умови, включаючи пункт в "Умовах надання послуг", у якому чітко зазначено, що використання Trendolizer™ не надає жодного привілею і не наділяє впливом на нашу редакційну роботу. (Дивіться примітку на нашій сторінці "Про нас"). Плата за користування Trendolizer™ свідомо утримується на низькому рівні, щоб гарантувати, що індивідуальні платежі користувачів складатимуть лише невелику частку нашого загального бюджету. Це зводить до мінімуму імовірність того, що користувачі отримають важелі впливу на нас, погрожуючи відмовитися від наших послуг.

Редакція Lead Stories не перебуває під контролем держави, політичної партії або політиків, і не зосереджуватиме розслідування на одній конкретній політичній партії або стороні політичного спектру.

Lead Stories не братиме на роботу осіб, які обіймають оплачувану або відповідальну посаду в політичній партії, уряді або компанії, що перебуває під прямим контролем політичної партії або уряду. Ми не заохочуватимемо і не радитимемо читачам голосувати за будь-яку політичну партію чи кандидата, кандидатів на державні посади, а також стандарти й політики, окрім тих, які які мають відношення до перевірки фактів.

Lead Stories не укладатимуть жодних угод чи партнерств із політичними партіями та звертатимуть увагу на будь-які обґрунтовані конфлікти інтересів чи політичні упередження з боку процитованих експертів чи організацій.

Lead Stories попереджатиме співробітників не робити політичних заяв від імені організації та не приймати жодних подарунків, послуг, заохочувань у робочому середовищі, які виходять за рамки звичайних соціальних норм і правил ввічливості.

ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ЩОДО ПРОЗОРОСТІ ДЖЕРЕЛ

Ми хочемо, щоб наші читачі могли перевірити наші висновки самостійно. Ми розповідаємо про наші джерела досить докладно, щоб читачі могли відтворити нашу роботу, за винятком випадків, коли особиста безпека джерела може бути під загрозою. У таких випадках ми надаємо якомога більше деталей.

Там, де це можливо, ми завжди даємо посилання на статті чи дописи, які ми обговорюємо, щоб наші читачі могли знайти їх самостійно. Якщо ми вважаємо, що існує ризик видалення чи зміни сторінки, ми іноді використовуємо archive.org, щоб створити копію контенту в тому вигляді, у якому він був на момент написання нашої статті.

Якщо ми використовуємо онлайн-ресурси для перевірки тверджень, ми включаємо в статтю посилання на ці джерела.

Коли ми використовуємо інформацію, отриману від певних людей чи організацій, ми зазначаємо, звідки саме надійшла інформація (або від кого ми не отримали відповіді).

ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ПРОЗОРОСТІ ФІНАНСУВАННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СТРУКТУРИ

Ми прозорі щодо наших джерел фінансування. Якщо ми отримуємо фінансування від інших організацій, то ми гарантуємо, що спонсори не мають впливу на висновки, які ми робимо в наших звітах. Ми детально описуємо професійну діяльність усіх ключових фігур в нашій організації та пояснюємо нашу організаційну структуру і юридичний статус. Ми чітко вказуємо, як читачі можуть зв'язатися з нами.

Lead Stories в основному покладається на дохід від нашої участі в програмі партнерства Facebook щодо сторонньої перевірки фактів, а також від консалтингової роботи та від продажу доступу до пошуковика Trendolizer. Lead Stories - це товариство з обмеженою відповідальністю (limited liability company, скорочено LLC), зареєстроване в штаті Колорадо, США. Дізнайтеся більше про нас, наше фінансування та наших авторів на сторінці "Про нас". З нами можна зв'язатися телефоном та електронною поштою, деталі шукайте на нашій сторінці контактів.

ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ЩОДО ПРОЗОРОСТІ МЕТОДОЛОГІЇ

Ми пояснюємо методологію, яку використовуємо для відбору, дослідження, написання, редагування, публікації та виправлення наших фактчеків. Ми заохочуємо читачів надсилати нам твердження на перевірку і є прозорими в тому, чому і як ми перевіряємо факти.

Прочитати більше можна на сторінці "Як ми працюємо". Якщо ви маєте зауваження чи хочете, щоб ми перевірили певне твердження, будь ласка, зв'яжіться з нами. Як - дивіться сторінку контактів.

ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ЩОДО ЧЕСНИХ І ВІДКРИТИХ ВИПРАВЛЕНЬ

Ми публікуємо нашу політику щодо виправлень і ретельно її дотримуємося. Ми вносимо виправлення чітко і прозоро відповідно до нашої політики виправлень, прагнучи забезпечити, наскільки це можливо, щоб читачі побачили виправлену версію.

Про нашу політику щодо правок можна дізнатися тут, також у нас є сторінка виправлень.

Про Нас

International Fact-Checking Organization Meta Third-Party Fact Checker

«Lead Stories» це веб-сайт, що знаходить та перевіряє матеріали у засобах масової інформації, які вводять в оману та не відповідають дійсності.
Знайшли інформацію? Поділіться з нами!.

Lead Stories це:


@leadstories_ua

Найпопулярніші

Останні

Поділіться своєю думкою