Перевірка факту: Україна отримає НЕ лише 15% американської допомоги на $40 млрд -- щонайменше 37,5%

Перевірка фактів

  • Авторство: Evgenia Prodaeva
Перевірка факту: Україна отримає НЕ лише 15% американської допомоги на $40 млрд -- щонайменше 37,5% Більше

Чи спрямують США 85% допомоги на суму $40 млрд собі та іншим країнам, а Україні залишать тільки 15%? Ні, це неправда. Розрахунки, озвучені спікером російського парламенту В'ячеславом Володіним, не відображають принцип розподілу фінансування у законі H.R. 7691. Безпосередньо для України в законі передбачено $6 млрд військової допомоги і $9 млрд фінансової допомоги. У сумі це $15 млрд, або 37,5% від $40 млрд, що вже більше заявлених Володіним 15%. Можливо, російський спікер переплутав мільярди з відсотками.

Твердження з'явилося 24 травня 2022 року в особистому Telegram-каналі В'ячеслава Володіна, спікера російського парламенту. Допис із заголовком "Украине - только 15%" починався так:

Несколько дней назад Президент США Байден подписал закон о выделении более $40 млрд Украине.
Как оказалось, 35% от этой суммы пойдёт на финансирование вооруженных сил самих Соединённых Штатов.
45,2% планируется потратить также не на Украину, а на «другие страны».
Ещё 4,8% предусмотрены на помощь беженцам, возобновление работы посольства США на Украине, прочую дипломатическую поддержку и др.

Далі Володін робить висновок:

Из $40 млрд непосредственно Украине остаётся только 15% от выделяемой суммы.
Но выплачивать долг -- причём все $40 млрд -- придётся украинцам.

Переклад Lead Stories:

Кілька днів тому Президент США Байден підписав закон про надання понад $40 млрд Україні.
Як виявилося, 35% цієї суми піде на фінансування збройних сил самих Сполучених Штатів.
45,2% планується витратити також не на Україну, а на інші країни.
Ще 4,8% передбачені на допомогу біженцям, поновлення роботи посольства США в Україні, іншу дипломатичну підтримку та ін.
З $40 млрд безпосередньо Україні залишається лише 15% від суми, що виділяється.
Але виплачувати борг, причому всі $40 млрд, доведеться українцям.

Так виглядав цей пост:

volodin_post15%.png

Скріншот з веб-версії додатку Telegram, зроблений 26 травня 2022 року о 15:43 UTC

Заяви Володіна підхопили і поширили багато видань, зокрема, російське державне інформаційне агентство ТАСС (архів тут) і "Комсомольская правда" (архів тут). Ось як виглядала стаття ТАСС:

tass_volodin.jpg

Скріншот з сайту https://tass.ru/, зроблений 26 травня 2022 року о 20:20 UTC

У пості мова йде про закон США H.R. 7691 "Про додаткові асигнування для України на 2022 рік", підписаний американським президентом Джо Байденом 21 травня 2022 року.

Закон передбачає асигнування федеральним агентствам на 2022-й фінансовий рік для реагування на ситуацію в Україні та надання Україні фінансової, військової та іншої допомоги. Загальна сума асигнувань - $40,1 млрд.

У самому документі асигнування вказані у грошовому еквіваленті, а перелік статей допомоги налічує 40 позицій, тому прямо порівняти цифри, наведені Володіним, із написаним у законі неможливо.

Посол України у США Оксана Маркарова у своєму пості на Facеbook спрощено розписала, куди саме будуть спрямовані асигнування. Наводимо текст її посту повністю:

✅ 23,75 млрд.дол. передбачено спрямувати на безпекову та оборонну допомогу Україні, а також на зусилля США з посилення європейської безпеки. Зокрема:

📍6 млрд.дол. - на Ініціативу сприяння безпеці України, включаючи надання озброєння, військового обладнання, підготовки, логістичної підтримки матеріально-технічного забезпечення, розвідувальної підтримки силам оборони та безпеки України;

📍4 млрд.дол. - на програму Іноземного військового фінансування Держдепу США для додаткової підтримки Україні та країнам східного флангу НАТО щодо розбудови та зміцнення їх оборонних спроможностей;

📍8,7 млрд.дол. - на поповнення американських запасів озброєння та військової техніки, що були надані Україні (ця стаття дає можливість виділяти до 8 млрд долларів через механізм президентських drawdowns;

📍3,9 млрд.дол. - Європейському командуванню операцій для підтримки місій, розвідувальну підтримку, додаткове озброєння та обладнання».

📍550 млн.дол. - для придбання критично важливих боєприпасів для збільшення запасів Міноборони США та розробку стратегій захисту систем, визначених для можливого майбутнього експорту;

📍600 млн.дол. - для зменшення існуючих обмежень промислової бази з метою пришвидшення виробництва ракет та розширення спроможностей з видобутку критично важливих мінералів.

✅ 9 млрд.дол. - на додаткову економічну та технічну допомогу Україні, а саме:

📍8 млрд.дол. - для реагування на нагальні потреби в Україні, у т.ч. для надання прямої бюджетної підтримки;

📍400 млн.дол. - для підтримки правоохоронних органів та забезпечення верховенства права в Україні, зокрема, для проведення розслідувань та документування воєнних злочинів та порушення прав людини;

📍100 млн.дол. - для забезпечення захисту від наслідків хімічних, біологічних та ядерних загроз, та розширення програм розмінування;

📍500 млн.дол. - для підтримки ЄБРР із забезпечення економічних та енергетичних потреб України.

✅ 6,58 млрд.дол. - на додаткову гуманітарну допомогу для вирішення проблеми продовольчої безпеки на глобальному рівні, а також надання допомоги людям, що постраждали від російської агресії проти України:

📍350 млн.дол. - для надання гуманітарної допомоги біженцям з України;

📍4,35 млрд.дол. - для надання продовольчої допомоги людям по всьому світу, що страждають від голоду через війну росії проти України, а також для забезпечення інших невідкладних гуманітарних потреб населення в Україні;

📍150 млн.дол. - для допомоги країнам, у т.ч. Україні, пом'якшити вплив від зростання цін на продукти харчування;

📍900 млн.дол. - для надання допомоги біженцям з України на території США, у т.ч. для проживання, вивчення англійської мови, посттравматичну підтримку, навчання в школах тощо;

📍760 млн.дол. - для попередження та реагування на глобальну продовольчу небезпеку;

📍54 млн.дол. - для надання медичної допомоги для біженців з України на території США;

📍20 млн.дол. - на додаткову гуманітарну допомогу.

✅ також передбачено фінансування заходів Мінюсту США з арешту та продажу конфіскованого майна (наприклад, яхт російських олігархів), пов'язаного з вторгненням росії в Україну (67 млн.дол), заходів Мінфіну США з відстеження російської фінансової активності (52 млн.дол.), а також відновлення роботи американської дипмісії в нашій державі (327 млн.дол.).

(кінець посту)

Отже, безпосередньо для України передбачено:

  • $6 млрд військової допомоги

  • $9 млрд фінансової допомоги

У сумі це $15 млрд, або 37,5% від $40 млрд, що вже більше заявлених Володіним 15%. Можливо, російський спікер переплутав мільярди з відсотками.

З урахуванням асигнувань, які опосередковано також можуть бути спрямовані Україні, сума допомоги Україні буде ще більшою. Сюди можна віднести поповнення запасів зброї всередині США замість тої зброї, що вже була надана Україні, чи гроші для пом'якшення впливу від зростання цін на продукти харчування у світі, в тому числі в Україні, чи можливість для Байдена без згоди Конгресу надати додаткову допомогу на суму до $11 млрд (Presidential Drawdown Authority).

Отже, загальна сума американської допомоги Україні за законом H.R. 7691 складе більше, ніж 15% від $40 млрд.

Інші статті з перевіркою фактів про війну Росії проти України можна знайти за цим посиланням.

Про Нас

International Fact-Checking Organization Meta Third-Party Fact Checker

«Lead Stories» це веб-сайт, що знаходить та перевіряє матеріали у засобах масової інформації, які вводять в оману та не відповідають дійсності.
Знайшли інформацію? Поділіться з нами!.

Lead Stories це:


@leadstories_ua

Найпопулярніші

Останні

Поділіться своєю думкою