Перевірка Факту: Чоловіки України Віком Від 18 До 60 Років НЕ Мають Права Покидати Країну

Перевірка фактів

  • Авторство: Lesia Pogorelo
Перевірка Факту: Чоловіки України Віком Від 18 До 60 Років НЕ Мають Права Покидати Країну Немає Закону

Чи дійсно в Україні прийняли новий закон про те, що тепер усі можуть виїжджати за межі країни на кілька місяців? Ні, це неправда: За деякими винятками, відповідно до воєнного стану, оголошеного в Україні в лютому 2022 року, чоловікам призовного віку від 18 до 60 років заборонено залишати країну.

Твердження з'явилося у відео, яке було опубліковано в TikTok 3 червня поточного року. Відео було підписано так:Закон прийнято! Чоловіки віком від 18 до 60 років можуть виїжджати закордон терміном до двох місяців. "Закриття кордонів деградує країну". Деталі вже опублікували в Телеграмі. Переходь за посиланням в профілі

Ось як виглядало відео в TikTok на момент написання матеріалу:

5e6e7df2080328a5ee9ea7f031423eb0dd878ddc.jpeg

(Джерело: Tik Tok скріншот зроблений 8 червня, 2023 о 12:40 PST)

"Нового закону" який начебто було ухвалено, не знайдено на офіційній сторінці Верховної Ради України.

Немає закону.JPG

(Джерело: скріншот з офіційної сторінки Верховної Ради України зроблений 12 червня, 2023 о 14:10 PST)

Відповідно до Закону України «Про правила перетинання державного кордону громадянами України» встановлено кілька винятків із заборони на в'їзд чоловікам призовного віку, але поїздка "терміном до двох місяців" не входить до цих винятків.

Під фотографією Президента України Володимира Зеленського є цитата: «Закриття кордонів деградує націю». Цитата може наштовхнути глядачів на висновок, що це його власні слова, але у відкритих джерелах не вдалося знайти через пошук Google інтерв'ю чи заяви, в яких Зеленський це сказав.

Закриття кордонів деградує націю.JPG

(Джерело: Google скріншот зроблений 12 червня, 2023 о 14:10 PST)


  Lesia Pogorelo

Lesia Pogorelo is a freelance fact-checker and coordinator of one of the LeadStories projects. She has been working as a journalist since 2013. Her career began in Ukraine and now continues in Canada. She has experience working on regional television as a reporter, editor and news anchor. Covered events related to the Revolution of Dignity and the war in eastern Ukraine. She has her reportages on the Ukrainian TV channel "Inter", newspaper "Den`" and the Canadian news website "City News". 

Дізнайтеся більше або зв`яжіться Lesia Pogorelo

Про Нас

International Fact-Checking Organization Meta Third-Party Fact Checker

«Lead Stories» це веб-сайт, що знаходить та перевіряє матеріали у засобах масової інформації, які вводять в оману та не відповідають дійсності.
Знайшли інформацію? Поділіться з нами!.

Lead Stories це:


@leadstories_ua

Найпопулярніші

Останні

Поділіться своєю думкою